Wykonane prace

 

Poniżej przedstawiam część z wykonanych przeze mnie dzieł. Kilka z nich zostało stworzonych przed założeniem firmy, lecz mimo tego zostały tutaj zaprezentowane. Wykaz dzieł został podzielony na trzy kategorie: mapy do biegu na orientację (zakładka Orienteering), mapy turystyczne (w tym także gminne) oraz inne dzieła.

Orienteering
Mapy turystyczne
Inne produkty2016


Mapy: Ulanów
Województwo: Podkarpackie
Skala: 1:10 000 i 1:4 000
Opis: Jest to uaktualnienie mapy z 2013 roku mojego autorstwa. Dodatkowo stworzona została mapa sprinterska przedstawiająca ośrodek kempingowy i jego najbliższe okolice.


Mapy: Galicyjska Kolej Transwersalna
Województwo: Małopolskie
Skala: 1:10 000
Opis: Mapa obejmuje północne podnóża Śnieżnicy. Jest to teren po obu stronach Galicyjskiej Kolei Transwersalnej, czyli linii kolejowej łączącej Chabówkę z Nowym Sączem. Zmapowany teren jest górzysty o dobrej przebieżności, bogaty głównie w obiekty wodne (strumienie i bagna) a także liczne jary i drogi. Na mapie rozegrany został 2 etap zawodów Limanowa Cup 2016.


Mapy: Jarosław
Województwo: Podkarpackie
Skala: 1:4 000
Opis: Mapa przedstawia centrum miasta Jarosław. Jest to teren typowy dla małych galicyjskich miast - ciasna zabudowa w rynku i wokół niego, wiele kamienic z podwórkami. W terenie występują spore przewyższenia i zróżnicowana roślinność - od parkowej po "chaszcze". Na mapie został rozegrany bieg sprinterski podczas Mistrzostw Europy Juniorów (EOC).


Mapy: Helusz
Województwo: Podkarpackie
Skala: 1:10 000
Opis: Aktualizacja mapy z 2013 roku, której byłem współautorem. Mapa była używana podczas Mistrzostw Europy Juniorów (EOC) na dystansie klasycznym.


Mapy: Korzenie
Województwo: Podkarpackie
Skala: 1:10 000
Opis: Mapa lasu w Korzeniach, czyli części miasta Pruchnik. Mapa przedstawia teren typowy dla pogórzy - głębokie i rozgałęzione jary w towarzystwie dobrze przebieżnego lasu. Na mapie tej rozgrywane były sztafety podczas Mistrzostw Europy Juniorów (EOC).


Mapy: Wola Duchacka Wschód
Województwo: Małopolskie
Skala: 1:4 000
Opis: Mapa przedstawia osiedle Wola Duchacka - Wschód. Jest to w większości typowe blokowisko. Pozostałą część mapy stanowią zabudowa jednorodzinna oraz dziki park wokół Dworu Bemów.


Mapy: Nowohuckie Centrum Kultury
Województwo: Małopolskie
Skala: 1:4 000
Opis: Mapa przedstawia okolice Nowohuckiego Centrum Kultury. Jest to w większości teren mieszkalny (zarówno typowe dla Nowej Huty domy, jak i nowowczesne wysokie bloki. Dodatkowo mapa obejmuje Szpital im. Stefana Żeromskiego, budynek centrum kultury oraz skwer przy Placu Centralnym.


Mapy: Politechnika Częstochowska
Województwo: Śląskie
Skala: 1:4 000
Opis: Mapa przedstawia kampus Politechniki Częstochowskiej i Akademii im. Jana Długosza. Jest to teren zurbanizowany o dużej wariantowości. Oprócz terenów uczelni mapa obejmuje także tereny mieszkaniowe, zarówno bloki, jak i zabudowę jednorodzinną.


Mapy: Jasna Góra
Województwo: Śląskie
Skala: 1:4 000
Opis: Mapa przedstawia Klasztor na Jasnej Górze oraz Parki Podjasnogórskie. Jest to teren parkowy o sporych przewyższeniach i dużej liczbie różnych elementów terenu.


Mapy: Sławków - Park Miejski
Województwo: Śląskie
Skala: 1:1 000
Opis: Mała mapa obejmująca zamek oraz park miejski w Sławkowie. Mapa przedstawia teren typowo parkowy.


Mapy: Sławków - Modrzewiowa
Województwo: Śląskie
Skala: 1:10 000
Opis: Jest to mapa kolejnej części terenu wokół Szkolnego Schroniska Młodzieżowego w Sławkowie. Jest to płaski teren, w większości i słabej przebieżności. Występuje tu sporo obiektów wodnych (bagna
i strumienie).

2015


Mapy: Kubalonka
Województwo: Śląskie
Skala: 1:10 000
Opis: Mapa przedstawia okolice tras narciarstwa biegowego na Przełęczy Kubalonka. Jest to teren górzysty z zróżnicowaną roślinnością (pozostałości wiatrołomów) i dużą ilością obiektów punktowych.


Mapy: Lipowiec
Województwo: Małopolskie
Skala: 1:10 000
Opis: Mapa obejmuje okolice Zamku Lipowiec i Nadwiślańskiego Parku Entrograficznego. Jest to teren górzysty, poprzecinamy jarami o bardzo dobrej przebieżności lasu. Teren bogaty w zagłębienia i dołki. Występują tu także nieliczne skałki oraz ciekawe obiekty (obszar skansenu, ruiny zamku, ruiny zabudowań).


Mapy: Kazimierz
Województwo: Małopolskie
Skala: 1:5 000
Opis: Mapa przedstawia teren krakowskiego Kazimierza, Zamek Królewski na Wawelu, fragment Podgórza i bulwary po obu stronach Wisły. Jest to teren w większości zurbanizowany (kamienice) o nieregularnym układzie ulic. Teren był areną drugiej edycji zawodów Kraków City Race, które zaliczane były do cyklu City Race Euro Tour.


Mapy: Dybawka i Fort Prałkowce
Województwo: Podkarpackie
Skala: 1:10 000
Opis: Jest to aktualizacja map z 2013 roku. Rzeźba terenu została stworzona na nowo na podstawie skaningu laserowego LIDAR.


Mapa: Las Kolanowski
Województwo: Małopolskie
Skala: 1:10 000
Opis: Mapa przedstawia jeden z najbardziej znanych fragmentów Pogórzy, tzw. Pogwizdów. Jest to teren bardzo dobrze przebieżny o niewielkich przewyższeniach poprzecinany dużą ilością jarów o wielu odnogach. Dodatkowo występują tu różnego rodzaju obiekty ziemne, wodne i roślinne. Jest to teren o dużym stpniu skomplikowania. Teren był areną 2 etapu zawodów Limanowa Cup 2015.


Mapa: Prokocim
Województwo: Małopolskie
Skala: 1:4 000
Opis: Mapa przedstawia jedno z krakowskich osiedli w południowej części miasta. Oprócz klasycznego blokowiska przedstawia 2 parki oraz zabudowę dawnej wsi Prokocim. Jeden z parków ma charakter uporządkowany, natomiast drugi jest "dziki" (możemy znaleźć w nim chaszcze oraz bagna).


Mapa: Kraków - Stare Miasto
Województwo: Małopolskie
Skala: 1:4 000
Opis: Mapa obejmuje teren Starego Miasta w Krakowie. Jest to teren typowy dla centrów miast o średniowiecznym rodowodzie. Dominuje tutaj zabudowa staromiejska (kamienice) o bardzo regularnym układzie. Dodatkiem jest parkowy pas wokół Starego Miasta, czyli popularne Plany. Dodatkowo mapa obejmuje plac przed Galerią Krakowską. Mapa była używana podczas Mistrzostw Polski w sprinterskim biegu na orientację.


Mapa: Młynówka Królewska
Województwo: Małopolskie
Skala: 1:4 000
Opis: Mapa obejmuje kolejny fragment krakowskiej Krowodrzy. Osią mapy jest dawny przebieg rzeczki Młynówki Królewskiej. Mapa przedstawia bardzo wariantowy teren mieszkaniowy będący połączeniem zabudowy złożonej z kamienic, bloków i domów jednorodzinnych.

2014


Mapa: Święty Roch
Województwo: Podkarpackie
Skala: 1:10 000
Opis: Wykonałem połowę mapy terenu zlokalizowanego na granicy miasta Rzeszów. Jest to teren typowy dla Pogórzy, tzn. występują w nim liczne jary i skomplikowana rzeźba terenu. Przebieżność lasu jest zmienna od bardzo dobrej (w części środkowej) to utrudnionej (w części północnej).


Mapa: Czarna - Stanica ZHP
Województwo: Podkarpackie
Skala: 1:10 000
Opis: Mapa obrazuje niewielki las w okolicy miejscowości Czarna w Bieszczadach. Jest to teren poprzecinany głębokimi jarami, w większości słabo przebieżny. Występują tu również ciekawe fragmenty terenu otwartego i półotwartego.


Mapa: Żelazko
Województwo: Śląskie
Skala: 1:10 000
Opis: Tegoroczne prace polegały na poszerzeniu zeszłorocznej mapy o tereny na południe od miejscowości Żelazko. Podobnie jak część północna jest to teren dobrze przebieżny z dużą ilością skał i kamieni. Mój kawałek terenu stanowił około ćwierć całej mapy.


Mapa: Podgórze 2015
Województwo: Małopolskie
Skala: 1:5 000
Opis: Poszerzona wersja mapy z 2011 roku. Została powiększona o tereny zurbanizowane wzdłuż Wisły i Wilgi. Teren ten to mieszanka obszaru miejskiego, parkowego i leśnego. Można tu znaleźć typową zabudowę staromiejską (kamienice), bloki mieszkaniowe, osiedle domków jednorodzinnych, park w dawnym kamieniołomem, wzgórze z Kopcem Krakusa, zaniedbany stadion KS Korona oraz liczne dzikie laski wypełnione skałami i głazami wapiennymi. Jest to najprawdopodobniej najciekawszy teren sprinterski w Krakowie. Na tej mapie rozegrana została pierwsza edycja zawodów Kraków City Race.


Mapa: Biskupice
Województwo: Małopolskie
Skala: 1:7 500
Opis: Teren typowy dla Pogórzy Karpackich. Dobrze przebieżny las z skomplikowaną rzeźbą - występują tu rozgałęzione jary i wiele obiektów wodnych. Na mapie rozegrany został Etap 3 zawodów Limanowa Cup 2014.


Mapa: Borek Fałęcki
Województwo: Małopolskie
Skala: 1:4 000
Opis: Mapa obejmuje teren wokół pętli tramwajowej Borek Fałęcki i galerii "Solvay Park". Mapa obejmuje kemping "Krakowianka" wraz z zrujnowaną częścią basenową, Park Solvay oraz charakterystyczne osiedle przy ul. Żywieckiej z labiryntem żywopłotów.


Mapa: Uniwersytet Pedagogiczny i okolice
Województwo: Małopolskie
Skala: 1:4 000
Opis: Jest to mapa na 2 etap cyklu Kraków City Race - Rozgrzewka. Obejmuje teren Krowodrzy wokół Uniwersytetu Pedagogicznego. Jest to bardzo wariantowy teren, zawiera tereny zarówno mieszkaniowe (kamienice i bloki), jak i parkowe.


Mapa: Stadion WKS Wawel
Województwo: Małopolskie
Skala: 1:4 000
Opis: Mapa obejmuje stadion klubu WKS Wawel Kraków wraz z całą jego infrastrukturą oraz sąsiadujące ze stadionem tereny mieszkaniowe (zarówno kamienice, jak i bloki mieszkalne).

2013


Mapa: Żelazko
Województwo: Śląskie
Skala: 1:10 000
Opis: Wykonałem część mapy obejmującej jeden z ciekawszych terenów na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. Teren charakteryzuje się dużą ilością skał wapiennych o zróżnicowanych kształtach, zmienną przebieżnością i sporą liczbą innych obiektów terenowych i nie tylko.


Mapa: AGH i okolice
Województwo: Małopolskie
Skala: 1:4 000
Opis: Mapa obejmuje Park Jordana, teren Akademii Górniczo-Hutniczej oraz budynki między parkiem, a Aleją A. Mickiewicza. Teren bardzo zróżnicowany, ciekawy wariantowo i bogaty w detale typu miejskiego (mury, ogrodzenia, przejścia, żywopłoty, etc.).


Mapa: Helusz
Województwo: Podkarpackie
Skala: 1:15 000
Opis: Wykonałem nieduży fragment mapy przygotowywanej na Mistrzostwa Polski w klasycznym i nocnym biegu na orientację. Teren bardzo bogaty w szczegóły, występuje w nim wiele muld i jarów o licznych rozwidleniach. Przebieżność lasu jest bardzo zróżnicowana. Jest to jeden z trudniejszych terenów jakie spotkałem w Polsce.


Mapy: Dybawka i Fort Prałkowce
Województwo: Podkarpackie
Skala: 1:10 000
Opis: Aktualizowałem dwie mapy, które były wykorzystane w 2009 r. podczas Grand Prix Polonia. Teren typowy dla pogórzy: wiele rozwidlających się jarów i muld, las w większości bardzo dobrze przebieżny. W rejonie fortu występują pozostałości umocnień (wały, rowy, zagłębienia).


Mapa: Sławków - Niwa
Województwo: Śląskie
Skala: 1:10 000
Opis: Jest to mała mapa zlokalizowana w Sławkowie. Teren jest raczej płaski, liczba obiektów terenowych jest średnia. Las częściowo dobrze przebieżny, miejscami średnio lub trudno przebieżny.


Mapy: Pasierbiec i Makowica
Województwo: Małopolskie
Skala: 1:10 000
Opis: Obie mapy obejmują południowe stoki góry Kamionnej. Teren górzysty, w którym występują obiekty wodne (strumyki, bagienka) i liczne kamienie. Las w większości dobrze przebieżny, jedynie w okolicy szczytu las jest gęstszy. Mapy używane były podczas zawodów Limanowa Cup 2013 - na jednej z nich zostały rozegrane zawody zaliczane do World Ranking Event.


Mapa: Ulanów
Województwo: Podkarpackie
Skala: 1:10 000
Opis: Mapa obejmuje lasy nad Tanwią w okolicy miasteczka Ulanów. Teren płaski, w większości dobrze przebieżny. Na niektórych fragmentach występują pasami obszary o gorszej przebieżności. Liczba obiektów terenowych umiarkowana.


Mapa: Galeria Krakowska
Województwo: Małopolskie
Skala: 1:2 500
Opis: Mapa obejmuje plac przed Galerią Krakowską oraz fragment Plant wraz z Teatrem Słowackiego. Teren typowo miejski z fragmentami parkowymi.


Mapa: Lubiąż
Województwo: Dolnośląskie
Skala: 1:10 000
Opis: Wykonałem część tej mapy. Obejmuje ona lasy nad Odrą w okolicy klasztoru w Lubiążu. Teren płaski z licznymi starorzeczami. Las w większości dobrze przebieżny. Występują niewielkie polanki lub gęstwinki. Mapa została wykorzystana podczas Klubowych Mistrzostw Polski w 2013 r.


Mapa: Łodzianka
Województwo: Łódzkie
Skala: 1:10 000
Opis: Wykonałem 25% najpopularniejszej leśnej mapy w Łodzi. Obejmuje ona teren płaski, przechodzący w lekko pagórkowaty, w większości bardzo dobrze przebieżny z umiarkowaną liczbą obiektów.


2012


Mapy: Krasiczyn i Lipowica
Województwo: Podkarpackie
Skala: 1:10 000
Opis: Aktualizowałem dwie mapy, które wykonane zostały w latach 2007-09. Teren typowy dla pogórzy: wiele rozwidlających się jarów i muld, las w większości bardzo dobrze przebieżny. Teren Lipowicy bardzo bogaty w szczegóły.


Mapa: Paproć
Województwo: Małopolskie
Skala: 1:10 000
Opis: Teren górzysty, w większości bardzo dobrze przebieżny. Liczba obiektów terenowych średnia. Mapa została użyta podczas zawodów Limanowa Cup 2012.


Mapa: Sławków - Dębowa Góra
Województwo: Śląskie
Skala: 1:10 000
Opis: Mała mapa, obejmująca las i tereny półotwarte na terenie miasta Sławkowa. Las łatwo i średnio przebieżny, z umiarkowaną liczbą obiektów.


Mapa: Osiedle Jagiellońskie
Województwo: Małopolskie
Skala: 1:3 500
Opis: Teren osiedlowy, w większości otwarty. Bloki o prostych, nieskomplikowanych kształtach. Na mapie występują 3 ogrodzone budynki z kilkoma bramkami wejściowymi.


Mapa: Stary Sącz - Miasto
Województwo: Małopolskie
Skala: 1:5 000
Opis: Mapa obejmuje dużą część miasta Stary Sącz. Teren stosunkowo prosty, większość podwórek jest niedostępnych. W północnej części kilka bloków i ciekawszych wariantowo terenów.


Mapa: Park Decjusza
Województwo: Małopolskie
Skala: 1:2 500
Opis: Teren typowo parkowy. Dominująca ilość terenów otwartych.


Mapa: Park Juliusza Lea
Województwo: Małopolskie
Skala: 1:2 500
Opis: Teren typowo parkowy. Występują tu również akademik i blok mieszkalny wraz z zaułkami wokół nich.


Mapa: Park Miejski w Limanowej
Województwo: Małopolskie
Skala: 1:2 000
Opis: Teren typowo parkowy. W południowej części występuje kilka bloków mieszkalnych. Jest to aktualizacja mapy z 2010 roku.


2011


Mapa: Park Krakowski
Województwo: Małopolskie
Skala: 1:2 000
Opis: Teren typowo parkowy. Teren bardzo prosty z małą ilością obiektów terenowych.


Mapa: Park Jordana
Województwo: Małopolskie
Skala: 1:3 000
Opis: Teren typowo parkowy. Najbardziej znany park w Krakowie. Występuje tu duża infrastruktura sportowa (boiska, staw dla łódek, miasteczko komunikacyjne).


Mapa: Zamek Bonerów
Województwo: Śląskie
Skala: 1:3 000
Opis: Mapa obejmuje Zamek Ogrodzieniec i las wokół niego. W terenie występuje wiele skał wapiennych o dużych rozmiarach i liczne mniejsze kamienie. Las częściowo dobrze przebieżny, częściowo trudno przebieżny.


Mapa: Podgórze - Kopiec Krakusa
Województwo: Małopolskie
Skala: 1:5 000
Opis: Druga wersja najciekawszego terenu sprinterskiego w Krakowie. Mapa obejmuje dużą część Starego Podgórza wraz z Rynkiem Podgórskim, Placem Niepodległości, Parkiem Bednarskiego, Stadionem Korony, Fortem św. Benedykta i Kopcem Krakusa. Teren miejsko-parkowo-otwarty.

2010


Mapa: Wzgórze Wawelskie
Województwo: Małopolskie
Skala: 1:5 000
Opis: Mapa obejmuje symbol Krakowa - Zamek Królewski na Wawelu oraz jego okolice. Jest to głównie otwarty teren wzdłuż alejek nad Wisłą.


2009


Mapa: Podgórze - Fort św. Benedykta
Województwo: Małopolskie
Skala: 1:5 000
Opis: Mapa obejmuje teren Starego Podgórza i Krzemionek. Jest to teren miejsko-parkowo-otwarty. Możemy odnaleźć na nim: Rynek Podgórski, Plac Niepodległości, Park Bednarskiego, Stadion Korony, Fort św. Benedykta i Stary Cmentarz Podgórski.